Aktualności


Nowe zasady składania wniosków o świadczenia rodzinne oraz świadczenie Dobry Start w 2020r.

2020-07-27

W związku z trwającą epidemią COVID-19 ulega zmianie proces przyjmowania wniosków tj.
1. Wnioski na świadczenia rodzinne oraz świadczenie Dobry Start w wersji papierowej można składać od dnia 1 sierpnia 2020r. po uprzednim umówieniu wizyty drogą telefoniczną pod numerem tel. 65 517 90 49.
2. Pracownik MGOPS wyznaczy datę i godzinę wizyty w Ośrodku w celu złożenia wniosku.
3. Wchodząc do Ośrodka należy:
- zdezynfekować ręce (płyn znajduje się przy wejściu),
- mieć założoną maseczkę lub przyłbicę, tak żeby zakryć usta i nos.
4. Prosimy o przybycie do Ośrodka tylko osoby zainteresowane bez osób towarzyszących oraz niewykazujące żadnych objawów przeziębienia.

Z uwagi na konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu prosi o zachowanie reżimu sanitarnego.


Informacja dla osób ubiegających się o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres 2020/2021

2020-07-14

Składając wniosek o świadczenia rodzinne i/lub świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy/świadczeniowy 2020/2021 dla wnioskodawców lub członków rodzin urodzonych po 1 sierpnia 1993 r. należy dodatkowo złożyć oświadczenia członków rodziny o wysokości uzyskanego dochodu w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy/świadczeniowy, jeżeli członkowie rodziny osiągnęli dochody nieopodatkowane wynikające ze skorzystania z ulgi dla młodych za 2019 r.

czytaj całość publikacji "Informacja dla osób ubiegających się o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres 2020/2021"


Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2020/2021.

2020-06-22

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od dnia 1 lipca danego roku.


Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2020/2021.

2020-06-22

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od dnia 1 lipca danego roku.


Informacja dotycząca terminów składania wniosków o świadczenie dobry start.

2020-06-22

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia dobry start są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku do dnia 30 listopada danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca danego roku do dnia 30 listopada danego roku.


Informacja dotycząca składania wniosków o świadczenie wychowawcze 500+

2020-06-09

WAŻNE!

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że osoby, które otrzymują świadczenie wychowawcze 500 plus na podstawie wniosków złożonych w 2019 roku, nie składają nowych wniosków w 2020 r.!
Świadczenia zostały przyznane do dnia 31.05.2021 r.

czytaj całość publikacji "Informacja dotycząca składania wniosków o świadczenie wychowawcze 500+"


Informacja

2020-05-21

Informujemy, że od dnia 25 maja 2020r.
Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu
wznawia bezpośrednią obsługę klientów.

czytaj całość publikacji "Informacja"


Aplikacja mobilna „Twój Parasol”

2020-04-29

MGOPS w Krzywiniu informuje, że Komenda Główna Policji przekazała Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informacje o funkcjonowaniu bezpłatnej aplikacji mobilnej „Twój Parasol”, która stanowi praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie (https://twojparasol.com/).
Aplikacja umożliwia między innymi dyskretny kontakt z wcześniej skonfigurowanym adresem email, a także możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego w nagłych przypadkach, jak również zawiera informacje, które mogą być pomocne osobom krzywdzonym np. z zakresu prawa.

czytaj całość publikacji "Aplikacja mobilna „Twój Parasol”"


Informacja dot. numeru telefonu do kontaktu z MGOPS w Krzywiniu

2020-03-20

UWAGA !

Szanowni Mieszkańcy Gminy Krzywiń

W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z rozpowszechnianiem się koronawirusa COVID – 19, a co za tym idzie z koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone, uprzejmie informuję, że uruchomiono platformę https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych przeznaczoną dla obywateli, którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać informacje na temat kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej.
W związku z powyższym uprzejmie informuję, że w Gminie Krzywiń również będzie pełniony dyżur pod wskazanym na platformie numerem telefonu czyli 65 517 90 49 każdego dnia w godzinach 7:30 – 19:00 w celu udzielania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.

Bądźmy odpowiedzialni i pozostańmy w domach.


KOMUNIKAT

2020-03-16

UWAGA !

Szanowni Klienci Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym kraju, a także w naszym województwie załatwianie spraw w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywiniu będzie możliwe za pośrednictwem usług elektronicznych (np. Profilu zaufanego, e-bankowości), poczty tradycyjnej lub kontaktu mailowego i telefonicznego.

Od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu zostaje zamknięty dla obsługi osobistej Interesantów.

czytaj całość publikacji "KOMUNIKAT"
Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

przejdź do góry...

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu. ul. Gen. D. Chłapowskiego 34, 64-010 Krzywiń, tel./faks 65 517-90-49

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji