Środowiskowy Dom Samopomocy


wsteczWstecz

10 LAT ZA NAMI...

2016-06-27

17 czerwca 2016 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu obchodził jubileusz 10-lecia.
Spotkanie miało miejsce w Sali Widowiskowej "Domu Strażaka".

Dzień ten spędziliśmy w gronie naszych przyjaciół, rodzin uczestników, współpracujących z naszym Domem ośrodków oraz osób, które wspierają nasze działania, w tym przedstawicieli władz samorządowych.

Oficjalnie uroczystość rozpoczął Dominik Matelski - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy, który po przywitaniu zgromadzonych gości o głos poprosił Aleksandrę Slotałę - Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej w Krzywiniu, która jako inicjator powstania placówki przedstawiła jej zarys historyczny.

Pomysł stworzenia placówki zrodził się w 2004 roku. Wówczas po zaleceniach pokontrolnych okazało się, że ówczesna siedziba nie jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
"Istniała możliwość pozyskania środków zewnętrznych na stworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy, a nowy OPS wystarczyło dobudować z własnego budżetu" - relacjonuje Aleksandra Ślotała.

W konsekwencji rozpoczętych działań w 2006 roku powstał Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu, z którego w krótkim czasie korzystać zaczęło 35 uczestników.

Przez 10 lat istnienia ŚDS w Krzywiniu uczestnicy nawiązali nowe znajomości, przyjaźnie, dzięki organizowanym wyjazdom poznali wiele ciekawych miejsc oraz zdobyli kolejne doświadczenia, które wzbogaciły ich życie.

Jak podkreśla Dominik Matelski " Uczestnicy każdego dnia wnoszą do naszej pracy dużo serca, ciepła, entuzjazmu. Udało nam się stworzyć dom z prawdziwego zdarzenia. To nie tylko mury. Najważniejsi są uczestnicy i pracownicy, czyli nasza rodzina".

Słowa pochwały wyraził, także Burmistrz Krzywinia Pan Jacek Nowak " Na wyrazy uznania zasługują konsekwentnie i z sukcesami realizowane zadania postawione dekadę temu przed placówką. Mam przede wszystkim na myśli - pomoc niepełnosprawnym w radzeniu sobie w życiu, inspirowanie ich do odkrywania swoich możliwości poprzez różnorodne zajęcia, ćwiczenia i warsztaty. Niepełnosprawność oznacza, że czynności i przeszkody banalne dla ludzi w pełni sił, stają się codziennym wyzwaniem. Dzięki Środowiskowemu Domu Samopomocy - w tym wyzwaniom niepełnosprawni potrafią skuteczniej stawiać czoła".

Następnie burmistrz Krzywinia Jacek Nowak oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Krzywinia Krystyna Motławska złożyli życzenia pracownikom ŚDS oraz dyrektor MGOPS.

Życzenia popłynęły również z rąk przedstawicieli zaprzyjaźnionych z naszym Domem placówek oraz rodziców uczestników.

Nie zabrakło części artystycznej w wykonaniu uczestników, która jak zawsze wywarła pozytywne emocje na twarzach naszych gości.

Uświetnieniem uroczystości był smakowity tort, placki oraz ciepły poczęstunek.

W IMIENIU PRACOWNIKÓW ORAZ UCZESTNIKÓW ŚDS CHCEMY PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM OSOBOM ZA OBECNOŚĆ, ŻYCZENIA ORAZ PREZENTY.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu. ul. Gen. D. Chłapowskiego 34, 64-010 Krzywiń, tel./faks 65 517-90-49

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji