Aktualności


Przekaż swój 1 % podatku

2017-02-28

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu proponuje przekazanie 1% swojego podatku za pośrednictwem Fundacji Słoneczko na rzecz dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej gminy Krzywiń. W załączniku załączone są szczegółowe informacje.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlana

  Projekt pn. „Kierunek Aktywizacja” na terenie gminy Krzywiń

  2017-02-09

  link do strony www.efs.gov.pl

  Dnia 8 lutego 2017 r. o godzinie 10.00 w sali gminnej w Krzywiniu odbyło się spotkanie rekrutacyjne do projektu pn. „Kierunek Aktywizacja” realizowany przez Fundację AKME w Poznaniu. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Spotkanie prowadziła pani Izabela Olszewska – Pawęska. Projekt przewidziany jest dla osób nieaktywnych zawodowo powyżej 29 roku życia. Projektem zainteresowało się 24 mieszkańców gminy Krzywiń, z czego 21 osób podpisało deklarację przystąpienia do projektu. Spotkanie miało również charakter organizacyjny w związku z czym przekazane zostały informacje na temat realizacji projektu. W kolejnym tygodniu odbędzie się poradnictwo zawodowe.

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

   Kolejna żywność

   2017-02-06

   W dniach 31 stycznia i 1 lutego 2017 r. wydano kolejną żywność z Banku Żywności w ramach programu pn. „Pomoc żywnościowa”. Pomoc w formie produktów otrzymało tym razem 108 rodzin, w tym 342 osoby. Każda osoba otrzymała paczkę żywnościową, która składała z siedmiu produktów tj.: gulasz, filet z makreli, ryż, herbatniki, makaron, koncentrat pomidorowy, ser żółty. Ponadto rodziny, które nie korzystały z pomocy w formie żywnościowej od początku programu, który rozpoczął się we wrześniu 2016 r., otrzymały dodatkowe produkty tj. makaron, ryż, herbatniki, mleko, groszek, fasola, koncentrat pomidorowy, powidła, gulasz, szynka, cukier, olej. Łącznie wydano 1790,72 kg żywności.

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlana

    Kolejny projekt Fudacji AKME, tym razem dla młodych

    2017-01-31

    Fundacja AKME prowadzi nabór uczestników/czek do realizowanego w okresie od 01 listopada 2016 roku do 28 lutego 2018 roku projektu pt.: „NOWA SZANSA – WIEDZA, ROZWÓJ, ZAWÓD” POWR.01.02.01-30-0183/15
    Projekt pt. „NOWA SZANSA – WIEDZA, ROZWÓJ, ZAWÓD” jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej 1 osoby młode na rynku pracy, Działania 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

    czytaj całość publikacji "Kolejny projekt Fudacji AKME, tym razem dla młodych"


    Spotkanie organizacyjne

    2017-01-31

    Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że dnia 8 lutego 2017 r. o godz. 10.00 w sali gminnej przy ulicy Poprzecznej w Krzywiniu odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące projektu pn. "Kierunek Aktywizacja" RPWP.06.02.00-30-0199/15 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorem projektu jest Fundacja AKME w Poznaniu. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców gminy Krzywiń, którzy spełniają wymagane warunki.


    Żywność w ramach programu "Pomoc żywnościowa"

    2017-01-20

    W dniach 10 i 11 stycznia 2017 r. wydano żywność z Banku Żywności w ramach programu „Pomoc żywnościowa” dla 105 rodzin, w tym 329 osób. Paczka żywnościowa w tym miesiącu składała się z 11 produktów tj.: olej, mleko, cukier, ryż, makaron, powidła, groszek z marchewką, fasola, koncentrat pomidorowy, szynka, herbatniki.

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlana

     Rektutacja do projektu

     2017-01-20

     Fundacja AKME w Poznaniu prowadzi nabór uczestników/ czek do realizowanego w okresie od 1 listopada 2016 roku do 31 maja 2018 roku projektu pt. „Kierunek – Aktywizacja” RPWP.06.02.00-30-0199/15 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
     Celem projektu jest wzrost kompetencji i doświadczenia zawodowego osób powyżej 29 roku życia w toku zindywidualizowanego i kompleksowego wsparcia zwiększającego ich aktywność na rynku pracy.

     czytaj całość publikacji "Rektutacja do projektu"


     Podziękowania

     2016-12-29

     Z okazji świąt Bożego Narodzenia kilka potrzebujących osób samotnych oraz rodzin z terenu gminy Krzywiń otrzymało prezenty od darczyńców. Organizacje, które przygotowały paczki świąteczne w roku 2016:
     - Ochotnicza Straż Pożarna oraz Orkiestra Dęta w Krzywiniu, którzy przygotowali tzw. „Szlachetną paczkę” w postaci sprzętu gospodarstwa domowego, w tym m.in. mikrofalówki, czajnika elektrycznego, zestawu garnków, zestawu talerzy, szklanek, pościeli, ręczników, sztućców oraz produktów spożywczych.
     - Stowarzyszenie Klub DOM w Krzywiniu, które przekazało podarunki w postaci pościeli, ręczników i słodyczy.
     - Stowarzyszenie Babki na Maksa, które przekazało prezent w postaci pościeli i ręczników.

     Wszystkim organizacjom serdecznie dziękujemy
     Dyrektor
     Miejsko – Gminnego
     Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      Projekt szansą dla osób nieaktywnych zawodowo

      2016-12-28

      Wielkopolskie Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Obszarów Wiejskich w Środzie Wielkopolskiej realizuje projekt pn. „Bądź konkurencyjny na rynku pracy – Twoje życie zawodowe w Twoich rękach” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
      Projekt jest skierowany dla mieszkańców terenu województwa wielkopolskiego w wieku 18 -35 lat, które nie pracują, nie uczą się dziennie i chcą zmienić swoje życie.
      Mieszkańcy gminy Krzywiń również mają możliwość uczestnictwa w projekcie!
      Udział w projekcie jest bezpłatny!

      czytaj całość publikacji "Projekt szansą dla osób nieaktywnych zawodowo"

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlana

       Świątecznie...

       2016-12-21

       .

       Dołączone pliki:


       Kolejna żywność w ramach programu „Pomoc żywnościowa”

       2016-12-15

       W miesiącu grudniu 2016 r. pomoc w formie produktów żywnościowych z Banku Żywności otrzymało 106 rodzin w tym 326 osób. Tym razem paczka żywnościowa składała się z siedmiu produktów tj. mleko, cukier, makaron, fasola, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła.

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlana

        Wielkopolskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego

        2016-12-08

        Dnia 23 listopada 2016 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu obchodzono Wielkopolskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Na uroczystym spotkaniu zostali uhonorowani pracownicy z najdłuższym stażem pracy w zawodzie pracownika socjalnego z Województwa Wielkopolskiego.
        Wśród tych osób znalazł się też pracownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu - Pani Wanda Kaczmarek, która pracuje w tym zawodzie już 32 lata.

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlana

         INFORMACJA O WYNIKACH NABORU

         2016-12-02

         1. Nazwa i adres jednostki
         Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej , ul. Generała Chłapowskiego 28
         64-010 Krzywiń

         2. Stanowisko urzędnicze
         Główny księgowy w ŚDS

         3. Imię, nazwisko i adres wybranego kandydata
         Joanna Nowaczyk, zam. Os. Awdańców 21 ; 64 – 010 Krzywiń

         4. Uzasadnienie dokonanego wyboru
         Kandydatka spełniła wszystkie niezbędne wymagania zawarte w ogłoszeniu.
         Dyrektor MGOPS
         Aleksandra Ślotała


         Artystycznie w Łagowie

         2016-11-29

         W Klubie Seniora w Łagowie w dniu 23 listopada 2016 roku odbyły się warsztaty artystyczne. Przedmiotem zajęć były dekoracje skórzane. Prace nadzorowała terapeutka zajęciowa pani Katarzyna Sobkowiak.

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

         pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


          Seniorzy na Igrzyskach Olimpijskich III Wieku

          2016-11-29

          W dniu 19 listopada 2016 roku 20 seniorów gminy Krzywiń wzięło udział w Igrzyskach Olimpijskich III Wieku w Racocie. Głównym organizatorem imprezy był Szkolny Klub Sportowy Jantar w Racocie. Na początku Igrzysk została wciągnięta flaga olimpijska oraz została wniesiona pochodnia z ogniem. Impreza miała na celu integrację poprzez wspólny udział w grach sportowych. Każdy uczestnik miał do wyboru 6 konkurencji, w których liczył się tylko udział, a nie osiągnięty wynik. Ponadto podczas imprezy 8-osobowe reprezentacje wzięły udział w drużynowych zmaganiach. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród, a także otrzymali poczęstunek. Na koniec odbył się pokazowy mecz piłkarski, w którym udział wzięły drużyny złożone z samorządowców oraz olimpijczyków. Sportowe zmagania umilały występy dziewcząt z klubu tańca „Poezja” z Kościana. Uczestnicy opuścili Igrzyska z pamiątkowym medalem oraz dyplomem. W czasie trwania imprezy można było nabyć losy loterii fantowej, z której dochód został przekazany na cele charytatywne.

          Dołączona galeria:

          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          pelna galeriaZobacz pełną galerię (18 fot.)...


           Żywność dla potrzebujących

           2016-11-17

           W związku ze współpracą Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu ze Stowarzyszeniem Klub DOM w Krzywiniu od miesiąca września 2016 r. w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa wydawana jest żywność dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krzywiń. W miesiącu listopadzie 2016 r. paczka żywnościowa dla jednej osoby składała się z 10 produktów tj.: ryż, herbatniki, mleko, groszek z marchewką, fasola, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy, szynka drobiowa, cukier biały. Łącznie wydano 301 paczek dla 96 rodzin.

           Dołączona galeria:

           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

            ZIMA 2016/2017

            2016-11-17

            W związku ze zbliżającą się zimą Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu kieruje apel do wszystkich mieszkańców gminy aby osoby potrzebujące pomocy (np.: samotne, chore, bezdomne, niepełnosprawne), które własnymi staraniami nie radzą sobie z problemami, zwłaszcza w obliczu zbliżającej się zimy, w razie potrzeby kontaktowały się z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krzywiniu osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu: 65 51 79 049 bądź za pośrednictwem innych osób, np.: sołtysów, radnych, sąsiadów.

            czytaj całość publikacji "ZIMA 2016/2017"


            OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

            2016-11-16

            Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu
            ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze
            GŁÓWNY KSIĘGOWY
            w Środowiskowym Domu Samopomocy
            ul. Generała Chłapowskiego 28 ; 64 – 010 Krzywiń

            czytaj całość publikacji "OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE"


            10 lecie Klubu Seniora w Jurkowie

            2016-11-15

            Dnia 15 października 2016 roku Klub Seniora w Jurkowie obchodził 10 - lecie swojego istnienia. Klub Seniora w Jurkowie działa od 2006 roku. Głównym organizatorem inicjatywy była przewodnicząca Klubu Pani Gertruda Kaczmarek wraz z zarządem. W uroczystości uczestniczyli członkowie Klubu Seniora w Jurkowie oraz zaproszeni goście. Przyjęcie odbyło się w miłej atmosferze.

            Dołączona galeria:

            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana             Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

             przejdź do góry...

             Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu. ul. Gen. D. Chłapowskiego 28, 64-010 Krzywiń, tel./faks 65 517-90-49

             Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji