Aktualności


INFORMACJA

2017-10-16

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że w związku z przeprowadzką na ul. Generała Chłapowskiego 34 w dniach od 30.10 2017 r. do 3.11.2017 r ośrodek nie będzie przyjmował interesantów. Za utrudnienia przepraszamy.

Od dnia 6.11.2017 r. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie przyjmować interesantów w poniedziałki od 8.00 do 16.00 a od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00 przy ul. Generała Chłapowskiego 34 (wejście do ośrodka będzie w dobudowanej części budynku Liceum Ogólnokształcącego od strony parkingu przy cmentarzu).


Informacja dla poszkodowanych w wyniku nawałnic

2017-08-24

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu informuje, że w związku z nawałnicą jaka przeszła w naszej gminie w nocy z 1 na 2 sierpnia 2017 r. oraz w dniu 11 sierpnia 2017 r. osoby które poniosły w wyniku tego kataklizmu straty w gospodarstwach domowych i podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych, a znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych w oparciu o posiadane środki własne, mogą ubiegać się o zasiłek celowy. Kwota zasiłku nie może przekroczyć 6 tys. zł.
Ponadto w zależności od skali zniszczenia powstałego w gospodarstwie domowym pomoc może być również przyznawana na remont budynku lub lokalu mieszkalnego w kwocie nie większej niż 100 tys. zł. Ewentualna pomoc powinna być poprzedzona szczegółową analizą potrzeb osób i rodzin poszkodowanych w wyniku tych zdarzeń.
Osoby, które zostały poszkodowane w dniu 11 sierpnia 2017 r. w wyniku zdarzeń klęskowych mogą ubiegać się o pomoc na remont lub odbudowę budynku/ lokalu mieszkalnego do kwoty 200 tys. zł., w tym również budynku gospodarczego służącemu do zaspokajania niezbędnych potrzeb bytowych rodziny, w szczególności budynku inwentarskiego do 100 tys. zł.
Podstawą przyznania zasiłków jest ustawa o pomocy społecznej.

czytaj całość publikacji "Informacja dla poszkodowanych w wyniku nawałnic"


Projekt pn. "Inkubator Rozwoju"

2017-08-11

Centrum Szkoleniowe EDUKUS zaprasza do udziału w projekcie „Inkubator Rozwoju”. Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.
Udział w projekcie jest szansą na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych.
Projekt skierowany jest dla osób:
- niepracujących,
- w wieku od 15 do 64 lat,
- zamieszkujących tereny wiejskie powiatów: grodziskiego, kościańskiego, wolsztyńskiego
- korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa
- niepełnosprawnych.

czytaj całość publikacji "Projekt pn. "Inkubator Rozwoju""

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlana

  Stypendia i zasiłki szkolne w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej

  2017-08-08

  Uprzejmie informuję że zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej Krzywinia z dnia 27 czerwca 2017r. zadanie udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym – stypendia i zasiłki szkolne zostało przekazane do realizacji Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krzywiniu.
  Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego będą przyjmowane w naszym Ośrodku od 1 września do 15 września 2017r ( w przypadku słuchaczy kolegiów termin składania wniosków upływa z dniem 16 października 2017r.)

  czytaj całość publikacji "Stypendia i zasiłki szkolne w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej"


  Praca za granicą

  2017-08-07

  Agencja pracy Eurokontakt z siedzibą we Wrocławiu poszukuje chętnych do zbioru pieczarek we Francji.
  W/w agencja oferuje:
  - 2-4 tygodniowe szkolenie zawodowe w oparciu o umowę zlecenie
  - gwarancję zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej po pomyślnym ukończeniu szkolenia
  - bezpłatne zakwaterowanie na miejscu
  - wysokie zarobki
  - pracę w polskich zespołach pracowników
  - pomoc w organizacji przejazdu i wsparcie na miejscu przez opiekuna kontraktu
  - kurs języka obcego umożliwiający komfortową pracę
  Więcej szczegółowych informacji pod numerami telefonów 733 380 450, 71 362 47 89


  Oferta pracy

  2017-08-01

  Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu
  poszukuje osoby do świadczenia usług opiekuńczych dla osób starszych, będących podopiecznymi Ośrodka.

  Forma zatrudnienia: umowa zlecenie.
  Miejsce świadczenia usług opiekuńczych: w miejscu zamieszkania podopiecznych.

  czytaj całość publikacji "Oferta pracy "


  UWAGA - godziny przyjęć wniosków na świadczenia dla rodzin

  2017-07-27

  Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu przypomina, iż wnioski o świadczenia rodzinne, alimentacyjne, wychowawcze (500+) można złożyć:
  1. osobiście w siedzibie Ośrodka, ul. Generała Chłapowskiego 28,
  2. pocztą tradycyjną lub
  3. elektronicznie poprzez profil zaufany, portala Empatia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS
  od 1 sierpnia 2017 r. w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu ul. Generała Chłapowskiego 28 (wejście od ul. Kasztelańskiej), w godzinach urzędowania Ośrodka tj.:
  • w poniedziałek w godz. 8.00 do 16.00,
  • od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00.


  Program

  2017-07-24

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zamieściło aktualne informacje o programie "Rodzina 500+".  W związku z nowym okresem zasiłkowym 2017/2018 informujemy, że od dnia 1 sierpnia 2017 r. będą wydawane i przyjmowane wnioski na świadczenie wychowawcze 500 plus.  Informacje do pobrania w załączeniu.

  Dołączone pliki:

  1) Informator "Rodzina 500 plus - krok po kroku"

  2) Informator "Rodzina 500 plus"

  Dołączone pliki:


  Żywność dla potrzebujących

  2017-05-23

  W dniach 16,17 maja 2017 r. wydano ostatnią partię żywności w ramach realizowanego programu „Pomoc żywnościowa”. Paczki żywnościowe otrzymały 372 osoby z terenu gminy Krzywiń. W podstawowej paczce żywnościowej tym razem znajdowały się takie produkty jak: makaron, herbatniki, mleko, ser, filet, szynka drobiowa, szynka wieprzowa. Łącznie wydano 2678,97 kg żywności.

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


   Artystycznie w Kopaszewie

   2017-05-23

   W dniu 17.05.2017 r. w Kopaszewie zorganizowana została druga część warsztatów związana z malowaniem na szkle farbami witrażowymi. Seniorki przygotowały kompozycje ozdobne dla każdej członkini swojego klubu z okazji Dnia Matki. Prace nadzorowała Pani Katarzyna Sobkowiak.

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

   pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


    VIVA Seniorzy - edycja 2017

    2017-05-23

    Grupa 93 seniorów gminy Krzywiń uczestniczyła w targach pn. „Viva seniorzy” w Poznaniu w dniu 12.05.2017 r. Oficjalne otwarcie targów nastąpiło przez Panią Marzenę Wodzińska - Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pana Jacka Jaśkowiaka - Prezydenta Miasta Poznania oraz Pana Przemysława Trawę – prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uroczystości towarzyszyło wręczenie dyplomów i statuetek w konkursie „Viva Wielkopolski Senior – edycja 2017”. W konkursie brała udział Pani Krystyna Sikorska – pełniąca funkcję przewodniczącej Rady Seniorów gminy Krzywiń oraz przewodniczącej Klubu Seniora w Kopaszewie, która została wyróżniona jako osoba wyjątkowo aktywna w działalności na rzecz osób starszych. Po części oficjalnej publiczność obejrzała spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Poznaniu „Zakonnica w przebraniu”. Dużą atrakcją dla seniorów był również spektakl muzyczny BODO… tanga w wykonaniu Oksany Hamerskiej i Radosława Elis. Podczas pobytu na targach seniorzy korzystali z ofert firm, instytucji oraz organizacji pozarządowych. Ponadto była możliwość wzięcia udziału w warsztatach artystycznych, wykładach na temat zdrowia oraz zajęciach sportowo - ruchowych. Wyjazd na targi zorganizował Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu.

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (22 fot.)...
     Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

     przejdź do góry...

     Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywiniu. ul. Gen. D. Chłapowskiego 28, 64-010 Krzywiń, tel./faks 65 517-90-49

     Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji